Dodatkowa kwota każdego miesiąca – zwiększ wartość swojego konta

Żyjesz z miesiąca na miesiąc od pierwszego do pierwszego. Tym razem zamierzasz wyjść z tego schematu ale nie wiesz w jaki sposób? Zdecyduj się na oszczędność ponieważ to właśnie dzięki niej będziesz w stanie podnieść wartość swojego konta w banku.

Jak często zdarza Ci się robić zakupy z listą rzeczy? Jeśli ani razu to zdecyduj się na to, że właśnie taki nawyk wejdzie Ci w krew. Tym razem idąc do marketu nie kupuj wszystkiego ,,co wpadnie Ci w ręce”. Pomyśl o tym aby przede wszystkim mieć swój spis rzeczy, które na daną chwilę są Ci potrzebne. Czy warto kupować czekoladę jeśli tak naprawdę w twojej szafie jest jeszcze kilka nieskończonych? Oczywiście, że NIE! Zdecyduj się, że przy skorzystaniu z kartki nie będziesz zmniejszać wartości swojego konta.

Możesz robić zakupy najbardziej przydatnych rzeczy do domu np. środki czystości ale w tym przypadku zrób postanowienie – zdecydujesz się na zakup większego opakowania. Zamiast kupować wody źródlanej do picia o pojemności 0,5 l wybierz coś zdecydowanie innego a chodzi tutaj przede wszystkim o np. 5l. W taki sposób na twoim koncie nie będzie ubywać aż tak dużo pieniędzy i automatycznie wartość będzie o wiele wyższa. Taka sama sprawa dotyczy kupowania np. mydła. Czy nie jest lepiej kupić zapas mydła w płynie aniżeli jedną kostkę. W taki sposób można doprowadzać do mnożenia swoich oszczędności jako miesięczny rachunek.

Uświadom sobie to, że towary z drugiej ręki kupowane w popularnych ,,ciucholandach” nie są najgorszej jakości. Bądź w tej świadomości, że tak naprawdę te używane ciuchy mogą być w zdecydowanie niższej cenie a ich jakość nie będzie odbiegać od oryginału. Jeśli chcesz podnieść wartość na swoim koncie to zdecyduj się na to, że samemu rozpoczniesz sprzedawanie swoich rzeczy na aukcjach internetowych. To właśnie w tym miejscu możesz liczyć na to, że jakiś klient zainteresuję się twoją ofertą.

Czy korzystanie z wyprzedaży to jakaś słaba rzecz? Oczywiście, że NIE! W tym przypadku postanów, że będziesz korzystać z gazetek promocyjnych. Wartość produktu w obniżonej cenie może stanowić dla Ciebie spory zysk. Nie musisz się martwić o to, że tym razem przepłacisz za np. proszek do prania.

Jeśli chcesz zwiększyć wartość swojej skarbonki to tak naprawdę zdecyduj się na to, że zaczniesz odkładać najmniejsze grosze do niej – najlepiej będzie jeśli dorzucisz do niej kwotę reszty końcówki z zakupów np. 5 groszy, 10 groszy , 1złoty itp. Właśnie w taki sposób kwota oszczędności będzie o wiele wyższa.

Czy kontrolowałeś wartość swojego rachunku telefonicznego? Jeśli nie to zacznij to w końcu robić. Zdecyduj się na to, że będziesz wykorzystywać pakiety lub promocję w twojej sieci. W bilansie miesięcznym wartość kwoty na twoim koncie będzie o wiele wyższa. Możesz skorzystać także z wysłania sms. Nie musisz za każdym razem do kogoś dzwonić. Czasem, kiedy do załatwienia jest jakaś drobnostka wskazane jest to aby wysłać jakąś małą wiadomość. To na pewno przyczyni się do tego, że wartość na koncie na ostatni dzień miesiąca będzie wysoka.

Oszczędności twojego mieszkania od czego są uzależnione i czy masz na nie jakieś wpływ? Oczywiście, że TAK! To właśnie ta wartość zależy od tego czy starasz się odłączać przedłużacz od swojego sprzętu elektronicznego, wyłączać światło po każdym wyjściu z łazienki. Wartość na twoim rachunku na koniec miesiąca może być mniejsza jeśli pomyślisz o tym aby przerzucić się z brania kąpieli na prysznic.

Zdecyduj się na to, że zredukujesz liczbę swoich używek. Na pewno wartość twojego portfela będzie większa jeśli przestaniesz palić papierosy i skończysz z piciem piwa. Zyskasz na tym o wiele więcej ponieważ będziesz mógł cieszyć się zdrową kondycją fizyczną. Wartość, którą udało Ci się odłożyć na niepaleniu papierosów bez większych problemów przeznaczysz na zakup karnetu do siłowni lub do klubu fitness. To właśnie bardzo dobry sposób na to aby zacząć żyć pełnią życia. Uświadomisz sobie to, że wartość twojej kondycji fizycznej jest równie ważna to z ilu zer składa się kwota na twoim koncie.

Dodaj komentarz